Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 22. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

23.05.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 22. května 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 22. května 13 událostí.

hradec-kral.png

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská byli v 6:41 přivoláni ke střetu čtyř osobních vozidel, ke kterému došlo na silnici I35 u obce Bříza. Dvě osoby utrpěly lehčí zranění a byly zdravotnickou záchrannou službou odvezeny na ošetření do nemocnice. Hasiči provedli úklid vozovky od střepů a úlomků plastů. Komunikace byla na po dobu jedné hodiny průjezdná pouze kyvadlově a v místě se tvořily kolony.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjížděli v 7:58 k otevření bytu do ulice Střelecká v Hradci Králové. Byt byl otevřen před příjezdem jednotky na místo.

Dobrovolní hasiči z Plácek likvidovali odpoledne (ohlášeno 18:02) v ulici Sportovní v Hradci Králové roj včel v dutině stromu ve výšce přibližně tři metry.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 18:26 přivoláni do ulice Brožíkova v Hradci Králové k otevření zabouchnutého bytu, v němž byl ponechán zapnutý sporák.

Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyjížděli v 18:32 k odstranění oleje z parkoviště v ulici Durychova v Hradci Králové. Jednotka skvrnu zasypala sorbentem a místo uklidila.

Jicin.png
Územní odbor Jičín

Jednotky územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

nachod.jpg
Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Broumova vyjížděli ve 13:17 do ulice Soukenická v Olivětíně na pomoc při opravě čapího hnízda. Špatný technický stav komína zásah však nedovolil.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové byli ve 13:30 přivoláni k odstranění spadlé části stromu, která zasahovala do poloviny vozovky v Dolní Radechové.

Náchodští profesionální hasiči spolu s červenokosteleckými dobrovolnými hasiči byli v 19:47 přivoláni k požáru do Červeného Kostelce. Jednalo se o ohniště na ploše 5 x 3 m, které jednotky dohasily.

rych-nK.jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Po 9. h se na stanici ve Dvoře Králové nad Labem dostavil muž, který nebyl schopen sám sundat prsten z prstu ruky. Hasiči muži prsten odstranili.

Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Vlčice byli v 9:17 přivoláni do Pilníkova k požáru paseky o rozloze 40 x 40 m. Požár se rozšířil také do lesního porostu. Jednotka požár brzy uhasila. Ke škodám nedošlo. Viníkovi, který zde prováděl pálení, byla uložena pokuta.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova pomohli po 18. h (ohlášeno 17:59) zdravotnické záchranné službě se snesením pacienta do sanitky z bytu v ulici Za Vodou v Horním Maršově.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele